Reault Captur to niewielki, pełen zasadnych zapożyczeń z klasycznego Clio crossover, który powinien zaspokoić potrzeby osób poszukujących SUVa przystosowanego do warunków miejskich w rozsądnej cenie. Jakie są dane techniczne Renault Captur 2019 i ile pieniędzy trzeba wydać na ten samochód? Jakie wersje silnikowe i edycje posiada? Niniejsza recenzja Renault Captur pozwoli Ci poznać odpowiedź na wszystkie pytania związane z tym modelem!

Renault Captur 2019 – recenzja

Renault Captur, należący teoretycznie do segmentu I, jednak z uwagi na gabaryty zaliczany także do segmentu B, to propozycja, którą powinny rozważyć osoby dysponujące kwotą od 80 do 130 tysięcy na samochód z salonu, czy kilkanaście mniej za model używany. Stosunek ceny do jakości w przypadku omawianego modelu jest jednym z najlepszych argumentów za jego zakupem. Dlaczego?

Ponieważ Ranault Captur drugiej generacji, doskonale łączy w sobie zalety małego miejskiego samochodu i SUVa, czy też crossover’a. Szeroka gama silników, w które może być wyposażony, spełni oczekiwania osób o różnych potrzebach i stylach prowadzenia auta. Dostępne warianty samochodu przypasują tak amatorom dynamicznej jazdy po bezdrożach, jak i ceniącym komfort i bezpieczeństwo rodzinom.

Ponadto, to niewielkie auto o sporych możliwościach wyróżnia przemyślany, ponadprzeciętny design. Produkowany od 2019 roku Renault Captur II prezentuje się świetnie zarówno z zewbnątrz, jaki wewnątrz, niezależnie od tego, którą jego wersję, edycję czy wariant kolorystyczny i opcję wyposażenia weźmie się pod uwagę. Wybór w tym zakresie jest natomiast imponująco szeroki!

Jakie wersje ma Renault Captur II?

Renault Captur II występuje w wersji podstawowej, czyli Crossover (produkowanej od 2019 roku), do której należą modele napędzane klasycznymi silnikami benzynowymi i nie tylko, oraz wersjach hybrydowych produkowanych od 2020 i 2022 roku, o nieco odświeżonym w stosunku do podstawowej wersji designie.

Ponadto, samochody z rodziny Renault Captur II produkowane są w ramach następujących edycji: 

  • Equilibre – jest to edycja standardowa, do której przyporządkowano modele napędzane niewielkim silnikiem benzynowym 1.0 TCe o mocy 100 koni mechanicznych (do 2021 roku) lub 90 koni mechanicznych (po 2022 roku) z podstawowym wyposażeniem, które można rozszerzyć poprzez zakup opcjonalnych pakietów dodatkowych;
  • Techno – to średnia półka, w ramach której Renault oferuje Captury z ww. silnikiem benzynowym, instalacją gazową lub jednym z dwóch silników hybrydowych, wyposażone w kierownicę z regulacją położenia, automatyczną klimatyzację, ruchomą pokrywę dna bagażnika oraz kilka innych, ciekawych elementów zwiększających komfort korzystania z samochodu;
  • R.S. Line  linia sportowa, w której znalazły się auta z silnikami hybrydowymi o pojemności 1.4 i 1.6 litra;
  • E-tech – do edycji należą modele z silnikami typu full hybrid z wyposażeniem z serii techno lub najnowszego typu zestawem opcji engineered.

Jaką gamę silnikową możemy spotkać w Renault Captur II 

Od 2019 roku wyprodukowano już wiele egzemplarzy Ranault Captur. Dane techniczne każdego z nich nieco różnią się od siebie choćby ze względu na to, że w modelu tym można spotkać tak naprawdę kilkanaście rodzajów silników.

W gamie silnikowej rodziny Renault Captur drugiej generacji znalazły się między innymi: 

  • silnik benzynowy TCe o pojemności 1.0l i mocy 100 koni mechanicznych i 64kW (w modelach wyprodukowanych w latach 2019 i 2020) lub 90KM i 67kW (w egzemplarzach  z 2021 roku i nowszych) – niewielki, dynamiczny i ekonomiczny, idealny do jazdy po mieście;
  • silnik benzynowy TCe o pojemności 1.3l o mocy:
    • 130 koni mechanicznych i 96kW (w modelach z lat 2019 i 2020) lub 140 koni mechanicznych i 103kW (w samochodach wyprodukowanych po 2021 roku i później);
    • 155 koni mechanicznych i 114kW (w egzemplarzach wyprodukowanych w latach 2019 i 2020) lub 160KM i 118kW (w modelach z 2021 roku i nowszych);
  • silnik benzynowy o pojemności 1.0l połączony z instalacją gazową, o mocy 100 koni mechanicznych i 74kW (auto w tej wersji można nabyć od 2020 roku);
  • silnik typu diesel Blue dCi o pojemności 1.5l i mocy 116 koni mechanicznych i 85kW (samochód z takim silnikiem produkowany był tylko w latach 2019 i 2020).

Wyżej wspomniane silniki uzupełniły wersje hybrydowe:

  • mild hybrid 140 
  • mild hybrid 140 EDC
  • full hybrid 145

Szczegóły dotyczące pracy auta na niektórych ze wspomnianych wyżej silników można znaleźć w niektórych opiniach użytkowników popularnego Renault Captur.

Cena Renalut Captur II

Jak już zostało wspomniane, nowy samochód Renault Captur II to wydatek rzędu od 80 000 złotych do około 130 000 zł. Oczywiście, wspomniane kwoty nie obejmują dodatkowych opcji wyposażenia, które można wybrać na etapie konfigurowania wymarzonego modelu w salonie czy na stronie internetowej Renault.

Dobrą alternatywą ekonomiczną dla zakupu nowego auta z salonu Renault, może być wybór egzemplarza z drugiej ręki. Niestety jednak, zważywszy na fakt, iż Renault Captur drugiej generacji produkowany jest dopiero od 2019 roku, trudno znaleźć na rynku aut używanych model, którego cena spadłaby poniżej 60 tysięcy złotych.

Niezależnie od tego, czy wybierze się model nowy, prosto z salonu, czy też używany, stosunek jego ceny do jakości jest jak najbardziej satysfakcjonujący – na tyle, że samochód Renault Captur dołączył do gamy bestsellerowych aut ze stajni Renault.

Pełne dane techniczne Renault Captur 2019

Trudno podać pełne dane techniczne Renat Captur 2019, gdyż zależą one od wielu czynników. To, jakie spalanie, wymiary, pojemność bagażnika, czy wyposażenie, będzie posiadał dany egzemplarz, zależy bowiem nie tylko od wybranej wersji silnikowej, ale także typu nadwozia, edycji i rocznika.

O dane techniczne Renault Captur najlepiej więc pytać bezpośrednio w salonie, w którym chce się zakupić auto. W przypadku kupna samochodu używanego, dane techniczne wybranego egzemplarza powinien udostępnić zainteresowany jego sprzedażą właściciel.

 

Niewielki, niedrogi i efektowny crossover, jakim jest omawiany w niniejszej recenzji Renault Captur 2019 (drugiej generacji), to świetna propozycja dla wszystkich, którzy szukają samochodu uniwersalnego, praktycznego i eleganckiego zarazem. Auto to występuje w wielu wersjach i nietrudno znaleźć wśród nich taką, która będzie w 100% odpowiadała osobistym preferencjom i potrzebom. Samochód można nabyć zarówno w opcji z silnikiem benzynowym, jak i hybrydowym, czy też z instalacją gazową lub napędem diesel. Do wyboru jest też kilka wariantów nadwozia w różnych stylach i kolorach.

Renault Captur II oferuje to wszystko w rozsądnej, niewygórownej cenie – szczególnie, jeśli bierze się pod uwagę zakup nowego model prosto z salonu czy od dealera. Nic zatem dziwnego, że ten łączący w sobie zalety małego auta miejskiego i SUVa model, cieszy się tak ogromną popularnością, że dołączył do bestsellerów z oferty Renault. Czy ty, czytelniku, również rozważasz jego zakup? Jeśli tak, to – która z przedstawionych wersji Renault Captur II stanie najprawdopodobniej w Twoim garażu?

 


administrator

Pasjonuje nas marka Renault, której fanami jesteśmy od kilkunastu lat. Nasza przygoda rozpoczęła się od Renault 19 i nieprzerwanie trwa po dziś dzień. Na dziś dzień mamy w naszym gronie posiadaczy Renault Clio, Megane oraz Fluence :)