W 2017r. odbył się konkurs dla młodych projektantów samochodów osobowych – RENAULT. PASSION FOR DESIGN & INNOVATION. Była to niezwykła szansa na spotkanie ze światem projektowania i designu. Zapowiedziano wtedy: “Kolejna generacja Koleosa będzie w tym roku SUV-em premium Renault. Nie będzie to wyimaginowany pojazd przyszłości, ale wnętrze, które mogłoby być produkowane w przyszłości” Była to okazja do doświadczenia, które jest bardzo bliskie codziennej pracy setek projektantów samochodów na świecie. W tym konkursie oceniali: dyrektor ds. projektowania wewnętrznego Grupy Renault i przewodniczący jury. Należy również wziąć pod uwagę szereg innych kryteriów, takich jak estetyka, tkaniny, oświetlenie, przestrzeń i widoczność.

Oprócz estetyki, materiałów i tkanin, ergonomii i komfortu pasażerów, projektanci musieli wziąć pod uwagę kilka innych kwestii, w tym oświetlenie, przestrzeń i widoczność. Każda osoba biorąca udział musiała również uwzględnić ogólny komfort każdej osoby znajdującej się w samochodzie. Zwycięzca otrzymał ekskluzywną nagrodę, a była nią wizyta w Dyrekcji Projektowej Renault w Paryżu oraz możliwość zobaczenia, jak pracują projektanci w jednym z największych koncernów samochodowych na świecie

Aby wziąć udział w konkursie, należało zaprojektować wnętrze SUV-a Renault klasy premium – Koleosa nowej generacji i przesłać swoją pracę do określonej daty za pomocą formularza znajdującego się na stronie internetowej. Zagwarantowane było zakwaterowanie oraz przelot samolotem. W trakcie programu zwycięzca otrzymał kolację w Atelier Renault oraz w restauracji na Wieży Eiffla.

Kryteria jakie wyznaczono do oceny każdego projektu to kreatywność, unikalność, forma, perspektywy widoku samochodu oraz zgodność z regulaminem.

W regulaminie każdy uczestnik mógł przeczytać, że za podium czekały naprawdę bardzo atrakcyjne nagrody, w których skład wchodziła wizyta w siedzibie Renault w Paryżu, Nowy Koleos na okres dwóch tygodni za pierwsze miejsce, oraz kwoty pieniężne za pozostałe miejsca.


administrator

Pasjonuje nas marka Renault, której fanami jesteśmy od kilkunastu lat. Nasza przygoda rozpoczęła się od Renault 19 i nieprzerwanie trwa po dziś dzień. Na dziś dzień mamy w naszym gronie posiadaczy Renault Clio, Megane oraz Fluence :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *