Renault Arkana to wydany po raz pierwszy w 2019 roku samochód osobowy typu SUV coupé, który został wyprodukowany przez francuskie producenta samochodów Renault. Auto klasy kompaktowej Arkana to propozycja dostępna w kilku różnych wersjach napędowych i wyposażeniowych, spośród których klienci mogą wybrać najlepszą propozycję dla siebie. Co warto wiedzieć o samochodzie osobowym Renault Arkana w wersji z 2021 roku i w jakiej cenie można go kupić? Jakie wersje Renault Arkana są dostępne i w jakie silniki mogą zostać one wyposażone? Jakie Renault Arkana dane techniczne, warto znać przez zakupem pojazdu? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w przygotowanym przez nas artykule!

Renault Arkana 2021 — recenzja

Renault Arkana z 2021 roku to model samochodu wyprodukowanego przez francuską markę Renault, który zadebiutował na polskim rynku motoryzacyjnym niedawno i z miejsca wzbudził spore zainteresowanie wśród kierowców i miłośników motoryzacji. Bazujący na platformie CMF-C, z której korzystają modele Clio i Captur oraz posiadający reflektory w kształcie C charakterystyczne dla modeli Megane i Talisman, francuski SUV Renault Arkana tworzy bowiem niezwykle spójną sylwetkę o propozycjonalnej i pełnej charakteru konstrukcji, obok której ciężko jest przejść obojętnie. Dodatkowo, przeprowadzony Renault Arkana test pozwolił na określenie zużycia paliwa dla tego kompaktowego samochodu na średnim poziomie 5 l/100 km przy pojemności zbiornika paliwa 50 litrów, maksymalnej mocy systemowej na poziomie 143 KM oraz prędkość maksymalnej 172 km/h.

Wszystko to sprawia, że samochód osobowy Renault Arkana zachwyca wszystkich kierowców ceniących sobie samochody łączące w sobie estetykę oraz praktyczne, ekonomiczne i funkcjonalne rozwiązania techniczne. Postawienie na samochód osobowy typu SUV coupé od marki Renault to gwarancja wyboru pojazdu, który pozwala na zapewnienie wygodnej, wielogodzinnej jazdy oraz doskonale sprawdza się podczas codziennej eksploatacji.  

Jakie wersje ma Renault Arkana?

Model Renault Arkana to jeden z najnowszych przedstawicieli modnych samochodów osobowych z segmentu SUV-ów coupé, które doceniane są szczególnie w ostatnich latach za swoją praktyczną i ergonomiczną konstrukcję, a także zapewnienie ekonomicznej, oszczędnej jazdy. Proponowane przez producenta Renault, samochody dostępne są różnych wersjach — pozwala to kierowcom na dostosowanie samochodu kompaktowego Renault Arkana do swoich indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań stawianych względem wybranego pojazdu. Wśród dostępnych wersji Arkany, można wyróżnić, takie opcje jak:

 • Renault Arkana Equilibre,
 • Renault Arkana Equilibre E-Tech,
 • Renault Arkana Techno,
 • Renault Arkana Techno E-Tech,
 • Renault Arkana RS line,
 • Renault Arkana E-Tech engineered.

Jaką gamę silnikową możemy spotkać w Renault Arkana

Klienci decydujący się na zakup samochodu kompaktowego Renault Arkana mogą wybierać spośród trzech dostępnych wersji silnikowych, które zostały stworzone z myślą o zróżnicowanych potrzebach współczesnych kierowców ceniących sobie możliwość wyboru najbardziej optymalnego dla nich rozwiązania. Wśród proponowanych przez markę Renault wersji silnikowych można wyróżnić, takie Renault Arkana silniki jak:

 • Silnik benzynowy R4 1.3 TCe 140 KM

Benzynowa jednostka 1.3 TCe o pojemności skokowej 1332 cm³ wspomagana przez układ mikrohybrydowy to rozwiązanie z 7-biegową przekładnią dwusprzęgłową EDC, która pozwala na uzyskanie maksymalnego momentu obrotowego 260 Nm przy 1750 obr/min. Postawienie na czterocylindrowy silnik benzynowy do Renault Arkana przy napędzie na przednie koła, przekłada się na zapewnienie przyspieszenia od 0 do 100 km/h w czasie 9,8 sekundy oraz uzyskanie prędkości maksymalnej 205 km/h, a także średniego zużycia paliwa na poziomie 5,8-5,9 l/100 km. 

 • Silnik benzynowy R4 1.3 TCe 158 KM

Silnik benzynowy R4 1.3 TCe 158 KM o pojemności skokowej j 1332 cm³  to druga propozycja od marki Renault, na którą mogą zdecydować się osoby zainteresowane zakupem samochodu osobowego Renault Arkana. Postawienie na wersję z silnikiem R4 1.3 TCe 158 KM oraz 7-biegową przekładnią dwusprzęgłową EDC, przekłada się na zapewnienie podczas jazdy przyspieszenia od 0 do 100 km/h w czasie 9,1 s, prędkości maksymalnej 205 km/h oraz średniego zużycie paliwa na poziomie 5,8-5,9 l/100 km. 

 • Silnik hybrydowy R4 1.6 E-Tech Hybrid 143 KM

Silnik hybrydowy R4 1.6 E-Tech Hybrid 143 KM o pojemności skokowej 1598 cm³ to rozwiązanie wyposażone w wielotrybową, automatyczną skrzynię biegów Multi-Mode. Postawienie na hybrydową wersję silnika do modelu samochodu osobowego Renault Arkana z przednim napędem, przekłada się na zapewnienie przyspieszenia od 0 do 100 km/h w czasie 10,8 s, uzyskanie prędkości maksymalnej 172 km/h oraz średniego zużycia paliwa na poziomie 4,9-5 l/100 km.

Cena Renalut Arkana

 

Renault Arkana to samochód kompaktowy, który cieszy się w ostatnich latach dużą popularnością i chętnie wybierany jest przez wielu kierowców poszukujących funkcjonalnego oraz ekonomicznego pojazdu do codziennego poruszania się po mieście. Na zakup tego modelu najczęściej decydują się młode osoby chcące jeździć oszczędnie, a także starsi, spokojni kierowcy ceniący sobie wygodę i komfort w trakcie jazdy. Jednym z kluczowych aspektów, jakie biorą pod uwagę kierowcy przy zakupie pojazdu jest Renault Arkana cena — za Arkanę trzeba zapłaci przynajmniej 121 900 zł w podstawowej wersji z silnikiem R4 1.3 TCe 140 KM, a klienci zdecydowani na mocniejszy, 158-konny silnik muszą być przygotowani na wydatek rzędu 136 900 zł. Za pełną hybrydę w wersji E-Tech engineered kierowcy muszą zapłacić nawet 154 900 zł. 

Pełne dane techniczne Renault Arkana 2021

 

Decydując się na zakup samochodu Renault Arkana, warto zapoznać się ze wszelkimi danymi i parametrami technicznymi, których znajomość w znaczący stopniu ułatwi dokonanie decyzji oraz postawienie na pojazd wpisujący się indywidualne potrzeby i spełniający oczekiwania każdego kierowcy. Do kluczowych parametrów określanych dla Renault Arkana można zaliczyć szereg czynników, takich jak moc i pojemność silnika, maksymalna prędkość czy dane techniczne odnoszące się do poszczególnych wymiarów tego samochodu osobowego. Poniżej przedstawiamy najważniejsze Renault Arkana dane techniczne, które warto znać przed zakupem samochodu od marki Renault.

 • Moc silników — od 140 do 150 KM,
 • Pojemność silników — od 1,3 do 1,6 l,
 • Prędkość maksymalna — od 172 do 205 km/h,
 • Przyspieszenie od 0 do 100 km/h — od 9,1 do 10,8 s,
 • Liczba drzwi w samochodzie — 5,
 • Liczba miejsc w samochodzie — 5,
 • Średnica zawracania — 11,2 m,
 • Długość samochodu — 4568 mm,
 • Szerokość samochodu — 1802 mm,
 • Szerokość samochodu z lusterkami bocznymi — 2034 mm,
 • Wysokość samochodu — 1571 mm,
 • Rozstaw osi — 2720 mm,
 • Rozstaw kół z przodu — 1562 mm,
 • Rozstaw kół z tyłu — 1854 mm,
 • Zwis przedni — 878 mm,
 • Zwis tylny — 970 mm,
 • Prześwit — 199 mm,
 • Maksymalna pojemność bagażnika (przy rozłożonych siedzeniach) — 1296 l,
 • Minimalna pojemność bagażnika (przy złożonych siedzeniach) — 513 l.

administrator

Pasjonuje nas marka Renault, której fanami jesteśmy od kilkunastu lat. Nasza przygoda rozpoczęła się od Renault 19 i nieprzerwanie trwa po dziś dzień. Na dziś dzień mamy w naszym gronie posiadaczy Renault Clio, Megane oraz Fluence :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *