Renault jest prawdziwym liderem samochodów elektrycznych nie tylko na terenie Polski, ale w całej Europie. Mocne akumulatory, nowoczesny design, bezpieczeństwo i bezawaryjność- to gwarancja satysfakcji z każdej jazdy samochodem. Czy elektryczne samochody Renault to przyszłość naszych dróg?

Zakup samochodu na prąd wciąż budzi wiele emocji i pozornie wydaje się fanaberią. Wystarczy prześledzić forum, by móc przekonać się, że auta elektryczne to temat na czasie. Kolejny model pojawiający się w ofercie budzi zawsze duże emocje. Z jednej strony ludzie są ciekawi parametrów, z drugiej zastanawiają się nad opłacalnością zakupu i późniejszego użytkowania.

Niewątpliwie jeszcze kilka lat temu samochody elektryczne nie były w stanie zaoferować takiego komfortu jak obecnie. Dlatego warto zapoznać się z aktualną ofertą.

Elektryczne samochody Renault

Pojazdy francuskiej marki, to propozycja nie tylko dla osób prywatnych. W ofercie znajduje się Renault MASTER Z.E. i KANGOO Z.E., które również w 100% są elektryczne. Renault Master to rozwiązanie dla transportu miejskiego i podmiejskiego. Pozwala bezpiecznie i szybko przemieszczać się między poszczególnymi punktami. Maksymalnie cichy, oferujący aż do 120 km rzeczywistego zasięgu.

Pojazd jest dostępny w aż 6 wersjach nadwoziowych, dzięki czemu można wybrać tę, która będzie najbardziej odpowiednia dla danej działalności. Duży samochód gwarantuje też sporą pakowność, a dzięki elektrycznemu zasilaniu nie traci się cennych minut na rozgrzanie silnika. Auto „zbiera się” momentalnie, co nie zawsze można powiedzieć o pojazdach zasilanych na tradycyjne paliwa kopalne.

Renault Kangoo na prąd?

To samochód dostawczy, który doskonale sprawdzi się w wielu branżach. Pozwala na transport towaru, ale także narzędzi niezbędnych do świadczenia usług u klienta. Łatwość ładowania i zero emisji to sposób na zadbanie o środowisko naturalne. Bezgłośna praca gwarantuje komfort prowadzenia samochodu za każdym razem. Przedsiębiorcy na pewno chętnie skorzystają też z odliczeń i upustów, jakimi są objęte samochody elektryczne w Polsce.

Renault ZOE, czyli „elektryk dla mas”

Jest to odpowiedź koncernu na kolejne ruchy konkurencji. Wraz z debiutem tego modelu, Renault stworzyło niewielki, ekologiczny pojazd miejski, który doskonale sprawdzi się w dynamicznym, tanim przemieszczaniu się na drogach. Samochód elektryczny Renault ZOE wyróżnia się też niemal bezgłośną pracą, co w wielu tradycyjnych pojazdach – zwłaszcza tych starszych – wciąż bywa kwestią problematyczną.

Auta elektryczne to przyszłość, dlatego pojawienie się tego modelu jest prawdziwą rewolucją na rynku. Zakup może być częściowo finansowany z dopłat rządowych, co jest niewątpliwie atrakcyjnym rozwiązaniem dla wielu osób. Nowoczesny design sprawia, że każdy zwróci na niego uwagę. Materiały użyte do wykończenia wnętrza pochodzą w całości z recyklingu.

Zdaniem wielu osób, Renault ZOE to połączenie bezpieczeństwa, nowoczesności, komfortu – w efekcie każda jazda jest niezapomnianym i wspaniałym przeżyciem. Wystarczy umówić się na jazdę próbną, by na dobre przekonać się do zakupu. Model sprawdzi się zarówno do użytku prywatnego, jak i stanie się perłą floty firmowej. Pełne naładowanie pozwala na pokonanie niemal 400 kilometrów, co jest ogromną oszczędnością na kosztach związanych z tankowaniem.

Elektryczne samochody – czy to opłacalne?

Zakup samochodu to nie tylko jednorazowy wydatek. Decydując się na konkretny model, należy zwrócić uwagę na rodzaj paliwa, który niewątpliwie będzie kosztem stałym, wpisanym w miesięczny budżet domowy lub firmowy. Cena za paliwa kopalne jest niestabilna i często ulega ogromnym wahaniom. Mogliśmy to obserwować bardzo dobrze choćby w pierwszej połowie roku 2020. Nie zawsze jednak dominować będzie taki scenariusz, że użytkownicy zaoszczędzą na tych wahaniach.

Elektryczne samochody – jak choćby Renault ZOE na pełnym ładowaniu przejedzie bez problemu do 400 kilometrów. Co więcej, zastosowana technologia sprawia, że elektryczne samochody uchodzą za takie, które nie są podatne na duże awarie, co jest niewątpliwie ich ogromną zaletą. Posiadanie samochodu na prąd sprawia, że wizyty u mechanika są zbędne, natomiast wszelkie koszty związane z wizytą w serwisie, przyjemnie zaskakują. Wciąż wiele osób obawia się kosztów utrzymania, jakie wiążą się z samochodem elektrycznym, podczas gdy warto przeanalizować, ile pieniędzy zostawia się w ciągu roku u mechanika.

Auta elektryczne jako przyszłość naszych dróg?

Z roku na rok auta elektryczne oferują coraz lepsze wyposażenie, większą wydajność, bezpieczeństwo, a przede wszystkim możliwość oszczędności na użytkowaniu. Coraz więcej osób decyduje się na ich zakup, gdyż mają świadomość tego, że jest to opłacalne. Z każdym rokiem koszty utrzymania samochodu elektrycznego maleją, co jest niewątpliwie dobrą informacją dla każdego, kto zastanawia się nad zmianą swojego auta.

Wystarczy skontaktować się z najbliższym salonem i umówić na jazdę próbną. Każdy, kto zdecyduje się na ten krok, pozbędzie się wszelkich wątpliwości. Przekona się, że auta elektryczne posiadają w sobie magię, której nie ma tradycyjny silnik. Komfort jazdy jest na tyle specyficzny, że samo prowadzenie samochodu jest maksymalnie przyjemne.


author

Człowiek, który gdyby tylko mógł, każdą wolną chwilę spędzałby na jeździe wąskimi, górskimi drogami swoim usportowionym Renault Megane III. Rozdarty między zakupem nowej "Meganki" a elektrykiem :) Pracownik działu IT w jednej z firm na zachodzie kraju.