Specjalnie dla uczestników festiwalu WAWA DESIGN FESTIWAL, odbywającego się w dniach 3-11 września, Renault przygotowało wystawę PASSION FOR DESIGN & INNOVATION.

Od kilku lat design stał się dla Renault ważnym elementem planu strategicznego. Od 2012 roku modele Clio, Captur, Twingo, Espace, Kadjar, Talisman i Mégane wniosły do marki zupełnie nową dynamikę. Zapoczątkowana przez Nowe Clio odnowa stylistyczna jest zainspirowana trzema kluczowymi pojęciami: „prosta”, „zmysłowa” i „pełna ciepła”. Ma podbić serca klientów i podkreślić jednocześnie spójność stylistyczną poszczególnych modeli.

Odwiedź nas i wejdź w  fascynujący świat nowoczesnego i funkcjonalnego designu. Dowiesz się jak wygląda proces projektowania samochodu – od pomysłu, przez projekt, aż po finalny produkt. Ekspozycja będzie dostępna przez czas trwania festiwalu w godzinach 11-19. Wstęp jest wolny.

Wystawa Renault Passion for Design & Innovation będzie niedostępna w dniu 7 września w godz. 11.00 – 15.00. Zapraszamy serdecznie po godzinie 15.00. W pozostałe dni w okresie od 3 do 11 września wystawa car design będzie otwarta w godz. 11.00 – 19.00.

STRATEGIA DESIGNU RENAULT

Renault_Flower-of-Lifemini
Odwiedzając naszą wystawę, poznasz strategię designu Renault, którą ilustruje „stokrotka etapów życia” stworzona przez Dyrektora Designu Renault, Laurensa Van den Hackera. Centralnym elementem tej strategii jest człowiek i jego potrzeby, a design opiera się na prostych, zmysłowych i ciepłych formach. Każdemu etapowi życia, który obrazują płatki stokrotki, przypisany jest concept-car, który zapowiadał wejście na rynek odpowiadających mu modeli seryjnych:

LOVE – zakochanie, pierwsza miłość
model DeZir jako zapowiedź Clio i Megane’a

EXPLORE – odkrywanie świata
model Captur jako zapowiedź Captura i Kadjara

FAMILY – założenie rodziny
model R-Space jako zapowiedź Scenica

WORK – życie zawodowe
model Frendzy jako zapowiedź LCV

PLAY – rozrywka, korzystanie z życia
model Twin’Z iTwin’Run jako zapowiedź Twingo

WISDOM – dojrzałość, mądrość życiowa
model Initiale Paris jako zapowiedź Espace’a i Talismana

wystawa1
PROCES PROJEKTOWANIA SAMOCHODU

Na wystawie pokażemy także sam proces projektowania samochodu – od pierwszej kreski do produktu finalnego. Zaprezentujemy szkice designerów Renault oraz wyświetlimy filmy przedstawiające etapy pośrednie w designie poszczególnych modeli.