Marka Renault może pochwalić się wieloma świetnymi modelami aut. Renault Kadjar, czyli auto osobowe typu crossover jest bardzo dobrze znane dosłownie na całym świecie. To z całą pewnością świetne rozwiązanie dla par, jak również dla całych rodzin. Przestronne wnętrze sprawia, że jazda jest komfortowa i zdecydowanie bezpieczna. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup tego modelu, warto poznać odpowiedź na kilka szczególnych pytań. Jakie silniki są obecnie dostępne dla tego konkretnego modelu? Ile kosztuje używane Renault Kadjar, a także jakie zbiera opinie u samych kierowców? Tego dowiesz się, czytając ten artykuł. Mamy nadzieję, że ta wiedza pomoże Ci w dokonaniu wyboru!

Dostępne silniki w Renault Kadjar

Rodzaj silnika z dużym prawdopodobieństwem jest jednym z najważniejszych punktów, który wpływa na decyzję o zakupie auta. Naprawa ewentualnych usterek może okazać się dość kosztowna i nieprzyjemna dla naszego portfela. Właśnie dlatego najlepiej wybrać rozwiązanie, które zaoszczędzi nam ewentualnych wydatków i nieprzyjemności.

Decydując się na zakup Renault Kadjar możemy postawić na silnik benzynowy lub zdecydować się na diesla. Co ciekawe mechanizm typu 1.2 Energy TCe 130KM 96kW umożliwia instalację LPG. Dokonując wyboru, warto pamiętać o tym, że polscy kierowcy, którzy posiadają ten model, zdecydowanie lepiej oceniają rozwiązanie, jakim jest właśnie silnik benzynowy. Bezsprzecznie jest to opcja, która niemal się nie psuje, a dodatkowo jest tańsza w utrzymaniu i cechuje się pożądaną długowiecznością.

Renault Kadjar – cena auta używanego

Używany SUV Renault Kadjar można bez problemu zakupić w komisach stacjonarnych lub przez Internet. Ogłoszenia dostępne są na licznych portalach oraz w mediach społecznościowych. Ceny natomiast wahają się w zależności od konkretnego rocznika, rodzaju silnika, przebiegu czy innych czynników, takich jak ewentualne wypadki lub wcześniejsze naprawy.

Decydując się na model benzynowy z rocznika 2017, musimy liczyć się z wydatkiem w okolicach 60 tysięcy złotych. Za egzemplarze z 2016 roku zakupimy około 40 tysięcy złotych. Jeśli zaś chcemy kupić model z roku 2019 roku, będziemy musieli zapłacić od 90 do nawet 100 tysięcy złotych. Tak sytuacja rysuje się dla pojazdów z silnikiem benzynowym.

Jeśli jednak wolimy diesla, to analogicznie – dla rocznika z roku 2017 musimy przygotować się na wydatek rzędu 70 tysięcy zł. Za model z 2016 roku zapłacimy 60 tysięcy zł, a za Renault Kadjar z 2019 roku z silnikiem typu diesel zapłacimy około 100 tysięcy zł. Oczywiście są to ceny uśrednione, a odpowiednie i dokładne poszukiwania pozwolą na znalezienie nawet tańszych rozwiązań.  Dodatkowo kupując auto używane, można zawsze negocjować ostateczną cenę.

Renault Kadjar – spalanie

Decydując się na taki zakup, warto wiedzieć, jak wygląda spalanie dla poszczególnych wersji pojazdu. Najmniejsze średnie zużycie paliwa odnotowane jest dla silnika typu diesel. W tym przypadku auto spala około 6 litrów paliwa na każde przejechane 100 kilometrów. W przypadku mechanizmu benzynowego trzeba liczyć się ze spalaniem na poziomie koło 7 – 8 litrów na 100 kilometrów drogi.

Najbardziej „paliwożernym silnikiem” w opinii kierowców jest ten z instalacją LPG. Zjada on aż 9.5 litra na przejechane 100 kilometrów. Oczywiście biorąc pod uwagę koszty gazu, benzyny czy oleju napędowego, najmniej podczas samego tankowania zapłacimy za gaz. Można pokusić się o stwierdzenie, że w kwestii paliw zawsze warto patrzeć na cenę końcową, jaką widzimy na dystrybutorze, a nie na ilość spalanych litrów na 100 km. Sumarycznie, najwięcej złotówek zostawimy na stacji paliw, decydując się na benzynę.

Renault Kadjar – opinie kierowców

Użytkownicy Renault Kadjar chwalą sobie niezawodność i wysoki stopień odporności tego modelu na usterki. Ewentualne awarie i usterki zdarzają się niezwykle rzadko, a sam koszt naprawy jest niewielki. Pozytywne uczucia związane są także z przestrzenią we wnętrzu samochodu. Pozwala ona na bezproblemowe spakowanie się na dłuższy, rodzinny wyjazd lub wycieczkę w gronie znajomych.

renault kadjar na tle gór
Fot: ze strony Renault Polska

Poza tym, miejsce dla kierowcy jest bardzo komfortowe i dobrze wyprofilowane. To także spory atut, który wiele osób zdecydowanie doceni. Fotel z dobrze wyprofilowanym podparciem lędźwiowym dla wieku kierowców odgrywa bardzo ważną rolę przy zakupie. Bardzo powszechne są opinie, które potwierdzają oszczędność i zdecydowaną dynamikę samochodu.

Kierowcy chwalą sobie stosunkowo niewielkie spalanie, które zaskakuje pozytywnie nawet podczas jazdy po mieście. Uwagę zwraca również sam design, który po prostu cieszy oko i sprawia, że jazda jest jeszcze bardziej przyjemna.

SUV Renault Kadjar – minusy takiego rozwiązania

Negatywne opinie o tym aucie ze stajni Renault zdarzają się niezwykle rzadko. Związane są przede wszystkim z zakupem auta używanego w niesprawdzonym komisie. W takich przypadkach częściej można borykać się z ewentualną awarią, która związana będzie z wadą ukrytą przez nieuczciwego sprzedawcy. Właśnie dlatego warto decydować się zawsze na sprawdzone salony stacjonarne, a także na renomowane salony aut używanych online.

Bardzo sporadycznie zdarza się, że niektórzy użytkownicy skarżą się na niewystarczająco pojemny bagażnik czy problem z niewygodnym podwoziem. To jednak spowodowane jest indywidualnymi upodobaniami, na które producenci nie zawsze mają wpływ.

Renault Kadjar to zdecydowanie auto warte uwagi. Dokonując wyboru, warto przeanalizować wszystkie plusy i minusy opisanego modelu. Wybór najlepszego silnika będzie uwarunkowany indywidualnymi preferencjami i stylem jazdy. Jeżeli zazwyczaj poruszamy się po mieście, lepsza będzie benzyna. Natomiast w przypadku długich tras zdecydowanie warto wybrać diesel. Doskonale wiemy, jak wiele czynników wpływa na dokonanie ostatecznej decyzji, dlatego mamy nadzieję, że ten artykuł w tym pomoże.


author

Człowiek, który gdyby tylko mógł, każdą wolną chwilę spędzałby na jeździe wąskimi, górskimi drogami swoim usportowionym Renault Megane III. Rozdarty między zakupem nowej "Meganki" a elektrykiem :) Pracownik działu IT w jednej z firm na zachodzie kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *