DeZir jest pierwszym projektem realizowanym pod kierunkiem Laurensa van den Hackera, który otworzył serię samochodów koncepcyjnych reprezentujących nową wizję designu Renault. Pojazd wyznaczył nowy kierunek designu dla przyszłych samochodów marki.

Renault_12050_global_enConcept-car DeZir świadczy o zwrocie marki Renault ku designowi zainspirowanemu trzema kluczowymi słowami, spójnymi z wizją marki: prosty, zmysłowy, ciepły. Zmysłowa linia i intensywny czerwony kolor DeZir wyrażają pasję motoryzacyjną. To sportowe coupe napędzane silnikiem elektrycznym łączy elegancką linię z ekologicznym podejściem do środowiska.

Renault_11645_global_enLitera Z w nazwie samochodu odnosi się bezpośrednio do oznaczenia Z.E., a stylistyka pojazdu wyraża zaawansowanie techniczne i lekkość – naturalne atrybuty pojazdu elektrycznego. Dla wyważenia bryły nadwozia, gładkie i płynne linie kontrastują z szorstkimi płaszczyznami bocznych aluminiowych paneli, dachu oraz z obramowaniem przednich reflektorów.

Renault_12125_global_enCałą szerokość przodu DeZir wypełnia wlot powietrza zaprojektowany wokół powiększonego i pionowo ustawionego logo. Ciemne wykończenie kratki wlotu powietrza uwydatnia kontrast z chromowanym rombem, dzięki czemu jest on jeszcze bardziej widoczny. Światła zaprojektowano w kształcie podświetlanych pryzmatów, co nadaje im geometryczny wygląd. Stylistyka przodu pozwala się domyślać, jak będą wyglądały przyszłe samochody Renault. Tylne światła rozciągają się pasem na całej szerokości nadwozia. Na tylnym grillu znajduje się podświetlone logo Renault, które wydaje się unosić nad płaszczyzną.

Design wewnętrzny wyraża lekkość – kształty są łagodne i lekkie. Dominuje biel z akcentami
w mocnym czerwonym kolorze, takim samym jak kolor nadwozia. Zastosowane szlachetne materiały to m.in. biała skóra na fotelach, desce rozdzielczej i podłodze oraz czerwona laka na konsoli i akcesoriach. Siedzenia mają kształt bezpiecznego kokonu i pokryte są białą skórą, inaczej wykończoną po stronie kierowcy i pasażera.

Miejsce kierowcy w kształcie kokpitu kontrastuje z lekkością deski rozdzielczej i charakterystycznym designem pokrytej białą skórą tylnej kanapy, która jest umieszczona nad podświetlaną na czerwono podłogą.

Renault_12126_global_enTablica rozdzielcza w sposób graficzny wyświetla informacje podawane przez czujnik przyspieszenia i czujniki prędkości. Centralnie umieszczony dotykowy ekran wyświetla dane z inteligentnego systemu nawigacji, obejmujące zarówno informacje o trasie jak i zapisy z kalendarza kierowcy, ułatwiając optymalne zorganizowanie zadań i zaplanowanie tras przejazdów. Oprogramowanie tablicy rozdzielczej informuje kierowcę o zapasie energii, umożliwiając jej odpowiednie wykorzystanie. Służy do tego zabawny interfejs o grafice w stylu gry wideo.