Krystian Kowalski

Krystian Kowalski jest projektantem oraz założycielem studio KKID (Krystian Kowalski Industrial Design). Od stycznia 2017 roku zajmuje stanowisko dyrektora kreatywnego marki TYLKO.com

Krystian urodził się w Warszawie w 1982 roku i pochodzi z rodziny artystów. Ukończył Wydział Wzornictwa Akademii  Sztuk Pięknych w Warszawie 2006 r.  oraz Wydział Projektowania produktu w Royal College of Art w Londynie w 2010 r. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w studiach projektowych w Warszawie, Łodzi i Mediolanie.

W latach 2009 – 2013 współtworzył Kompott Studio, które było nominowane do FX International Interior Design Award w 2010 roku. w kategorii Breakthrough Talent of the Year.

Od 2013 roku prowadzi w Warszawie pracownię projektową Krystian Kowalski Industrial Design (KKID). Współpracuje z wiodącymi producentami mebli w kraju i za granicą. W projektowaniu dąży do inteligentnych rozwiązań nadających produktom elegancki, jak również nieoczywisty charakter. Projekty Krystiana zdobyły wyróżnienia w prestiżowych konkursach, takich jak:  IF Design Award, Must Have, Prodeco Elle Decoration, Dobry Wzór.  Prace pokazywane były między innymi na wystawach w Mint Gallery w Londynie, MOCAK w Krakowie oraz na mediolańskim Triennale, a także publikowane w najważniejszych pismach branżowych.