Ryszard Szymański

Notka biograficzna:
Projektant, grafik, pasjonat motoryzacji, zwłaszcza designu pojazdów użytkowych.
Swoje wizje prezentował od początku konkursów designforum. Pierwszy konkurs Ford TeSto dał mu II miejsce. W konkursie ID Fiat 500 zajął I miejsce  czego  skutkiem była wizyta w ośrodku designu Ital Design Giugiaro w Turynie. W konkursie na wizję Warszawy dwóch jurorów przyznało mu III miejsce.  W edycji konkursu designforum Fiat 500 zajął III miejsce.
Trzykrotnie zakwalifikował się do finału Michelin Challenge Design oraz brał udział w konkursie Mazda Design. W dorobku ma również pracę w ośrodku projektowym w Jelczańskich Zakładach Samochodowych oraz NC.ArtDesign, gdzie brał udział przy projektach autobusów.
Obecnie projektant w Progress Engineering.

Opis projektu:
Pojazd autonomiczny z możliwością prowadzenia przez kierowcę. Napęd elektryczny zasilany z plazmowego generatora dzięki któremu samochód ma nie ograniczony zasięg. System bezpieczeństwa stanowią hamulce i zderzak „Łągiewki” zapewniający pochłanianie energii kinetycznej pojazdu co pozwala zrezygnować z pasów bezpieczeństwa oraz airbagów a hamowanie odbywa się na tej samej zasadzie i zatrzymuje pojazd na bardzo krótkim dystansie bez przeciążeń działających na użytkowników. Konstrukcja pojazdu wykonana z grafenu, pozwala na lekką i wytrzymałą konstrukcję a do tego morficzną. Samochód może zmieniać kształt w zależności od potrzeb a także kolor i możliwość świecenia całej karoserii.