Lidia Popiel, Zuzanna Wachowiak i Andrzej Pągowski zasiedli wspólnie w składzie jury konkursu Renault. Passion for Design & Innovation, w którym zadaniem było zaprojektowanie samochodu „bez kierowcy”. Wybrali finalistów wspólnie z pozostałymi jurorami: Wojciechem Sierpowskim – dziennikarzem motoryzacyjnym i wydawcą magazynu AutoRok, Wojciechem Sokołowskim – projektantem samochodów i współwłaścicielem studia projektowego SOKKA oraz Krystyną Łuczak-Surówką – historykiem i krytykiem designu, wykładowcą na ASP w Warszawie.

Zuzanna Wachowiak wśród projektów szukała godnego, autonomicznego zastępcy dla swojego miejskiego, zwinnego Renault Twingo. Z kolei fotografka Lidia Popiel próbowała odnaleźć w projektach dzieła sztuki. Jej zdaniem każdy przedmiot obecny w naszym życiu należy tak traktować i pod takim kątem go dobierać. Andrzej Pągowski nie ukrywał zadowolenia z ostatecznego wyboru, ponieważ w gronie finalistów znalazł się projekt, który jako jedyny nawiązywał do historii sztuki, w tym przypadku do sztuki  art déco.

Jurorzy spotkają się ponownie na uroczystym wręczeniu nagród laureatom 7 września w Soho Factory, w ramach Wawa Design Festiwal.

 

Pobierz:

Zdjęcia – 1, 2, 3, 4, 5, 6

FILM Z OBRAD JURY – pobierz plik MP4:

https://we.tl/ZtA1FoljTM