Anthony Lo może być inspiracją dla wszystkich, którzy marzą o karierze w świecie car designu i dla tych, którzy szukają inspiracji w biografiach innych ludzi. Główne składowe jego sukcesu to edukacja, pasja, ciężka praca i niezwykły talent, który został szybko zauważony i doceniony. Obecnie Anthony Lo jest Dyrektorem Designu Zewnętrznego Renault i jedną z osób odpowiedzialnych za stworzenie nowej strategii designu Renault, ale w swoim portfolio ma projekty wielu kultowych modeli różnych marek.

Światowej sławy designer jest jurorem w konkursie Renault. Passion for Design & Innovation na zaprojektowanie samochodu autonomicznego. Prace można zgłaszać do 31 maja.

Anthony Lo poprowadzi także warsztaty dla projektantów w Warszawie, 7 września br. w ramach Wawa Design Festiwal w Soho Factory.

Anthony Lo

Pracował dla największych marek na całym świecie, projektując m.in. takie modele samochodów jak Lotus Carlton, Saab Aero X czy M-B Maybach. Za swoje projekty otrzymał wiele prestiżowych nagród.

Anthony Lo zajmuje stanowisko Dyrektora Designu Zewnętrznego Renault od kwietnia 2010. Odpowiada za projekty nadwozia samochodów seryjnych oraz samochodów koncepcyjnych. Jest jednym z autorów nowej strategii design Renault „Cycle of Life”, która opiera się na odniesieniu do cyklu życia ludzkiego – zakochanie, odkrywanie świata, założenie rodziny, praca, rozrywka. Jako przewodniczący jury w konkursie „Renault. Passion for Design & Innovation”, wybierze najlepsze projekty samochodów autonomicznych, nadesłane przez młodych projektantów oraz poprowadzi warsztaty z designu podczas Wawa Design Festiwal.

Konkurs i warsztaty

Konkurs „Renault. Passion for Design & Innovation” jest skierowany do wszystkich, w szczególności młodych projektantów i ludzi zainteresowanych designem. Zadaniem konkursowym jest zaprojektowanie samochodu autonomicznego. Projekty można przesyłać do 31 maja. Jury pod przewodnictwem Anthony’ego Lo nagrodzi trzy najlepsze prace. Dyrektor Designu Zewnętrznego poprowadzi także unikalne warsztaty, które odbędą się 7 września w Soho Factory na terenie wystawy „Renault. Passion for Design & Innovation”.